רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של חתולים

חתול זו חיה מיוחדת. תחשבו על זה רגע, חתול יכול להיות החיה הכי אצילית ומלכותית בתפאורה הנכונה. לא סתם משתמשים בהם כחית מחמד של המלך בכל סרט אפשרי בערך. מהצד השני, חתולי רחוב מעוררים אצל הרבה אנשים את הרצון לסלוד מהם. לפעמים בגלל מחלות ולפעמים בגלל סיבות אחרות. מעט אנשים פריקים של חתולים ואילו הרוב אומרים שהם לא נאמנים כמו הכלבים. לאחרונה קראתי מחקר שמפריך את המיתוס הזה ואומר שחתולים נאמנים לבעליהם כמו כלבים והנושא בהחלט שנוי במחלוקת. מה שבטוח זה שבוודאות כדאי להכיר שפת גוף של חתולים. אז מה הכללים המהותיים? מה הם מנסים לומר?

שפת גוף של חתולים

גרגור

חתול שעושה קולות של גרגור נהנה. הוא מרגיש טוב, כיף לו באותו רגע, זה סימן שהוא לגמרי מוכן לליטופים ואם הוא משמיע קולות של גרגור בזמן שהוא עושה משהו אז אתם בכיף יכולים להבין שהוא אוהב את זה.

מצמוץ איטי

זה יישמע לך הזוי בהתחלה אבל יש בזה הגיון. חתול שממצמץ לידך לאט מרגיש איתך בנוח. כן קראת נכון! חתולים במצבם הטבעי (מקטנים כמו חתולי רחוב ובית ועד לנמרים), נשארים ערניים כל הזמן. הם בכוננות כאילו משהו יתקוף אותם בכל רגע נתון ויש להם אינסטינגטים חזקים מאוד. כשחתול ממצמץ לידך לאט הוא מרגיש בנוח איתך, הוא מרגיש בבית והוא לא צריך להפעיל את האינסטינגטים שלו.

שפת גוף של חתולים

שריטות של רהיטים

האם יצא לך לחשוב פעם למה חתולים שורטים רהיטים? אנחנו כבני אדם לא מוצאים בזה הגיון אבל אצל החתול זה צורך אבולוציוני. החתול כחיה שזקוקה לאינסטינגטים חזקים, צריך לשמר את היכולות שלו. הוא חייב מידי פעם להשתמש בציפורניים שלו ולכן כשיש לו משחק ייעודי או עמדת גירוד זה מעולה, אם אין איפה הוא יוציא את זה? נכון מאוד, על הרהיטים.

הזנב

הזנב של החתול אומר הרבה על מה שהוא חש. במידה והזנב שלו מוצג כלפי מעלה או רוטט או אפילו בין הררגליים החתול במצב רוח לא טוב. זה יכול להיות שחסר לו איזה אוכל, משחק, או כל דבר אחר. מה שבטוח זה שבמצב הזה הכי סביר שהוא ישרוט. כשהחתול כורך את הזנב שלו סביב עצמו או כשהוא מעקל אותו, החתול במצב רוח טוב, רוצה לשחק או שהוא סתם ידידותי לליטופים. זה הזמן להנות איתו.

יללות

יללות של חתול זה תורה בפני עצמה. לחתול יש כ-100 סוגי יללות שונות כשלכלב יש כ-10 יללות שונות. תחשבו כמה זה משפיע על אופן התקשורת. מה שצריך לעשות עם נושא היללות זה פשוט להבין ולהקשיב לחתול. הבעלים של החתול אחראים להכיר את סוגי היללות ומה החתול מבקש. בין אם זה אוכל, פתיחה של חלון לגינה / מרפסת או כל דבר אחר.

אזניים

לחתולים יש שמיעה חדה מאוד. הקול הכי קטן יעורר אותם ואולי הם אפילו יגיבו אליו באיזה מיאו. חתול שאוזניו מופנות אחורה כועס או מפוחד ולכן זה סיטואציה שכדאי לזוז ממנו ולתת לו להירגע. בניגוד לזאת כשהחתול מזיז את האוזניים שלו קדימה הוא יותר רגוע וכנראה שירצה לשחק. צריך לדעת לזהות גם את המצב הערני שבמסגרתו החתול מיישר את אוזניו ופותח אותם כדי לשמוע כל מילה. המצב הערני מלווה בדרך כלל עם עיניים פתוחות לראווה, אז זה סימן נוסף.

טיפ של אלופים

כשהחתול שלכם עצבני, אל תסתכלו לו בעיניים. בשפת החתולים הסתכלות בעיניים בזמן כעס משמע הזמנה לקרב ואם הייתם רוצים להמנע משריטה לא נעימה או תקרית כזו או אחרת, תעשו לעצמיכם טובה ואל תסתכלו לו בעיניים כשהוא כועס.

לסיכום, חתולים הם חיה שיש עליה הרבה מחלוקת. רעים? טובים? לא נאמנים? לי אין תשובה חד משמעית, אבל לפחות למדנו היום כמה דברים חדשים. אם יש לך חיבה לבעלי חיים אני ממליץ לך לראות את סרטון ההרבה שצירפתי וכם לקרוא על שפת גוף של כלבים. זה מאמר שכבר קיבלתי עליו תגובות חיוביות

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה