רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של הרגליים

באינטרקציה עם אנשים אנחנו נוטים להסתכל להם בעיניים, קצת על התווי פנים ומעט מאוד על הגוף, שלא לדבר על החלק התחתון שלו. כמה פעמים יצא לך לראות את כל הסרטונים בפייסבוק שאומרים לך "תחשוב על מספר" וזה בדיוק המספר שהם אומרים בסוף הסרטון? או כל מיני טריקים שעושים אמני חושים כמו נמרוד הראל? בסוף הסרטון הם לעיתים מראים שהמספר שבחרת היה בצד המסך בקטן מאוד שאי אפשר בכלל לראות. ראה דוגמה כאן.

הנשק שלהם הוא הצורה שהתת מודע שלנו עובד לפיה. אותם אנשים מבינים את הכוח של הדברים שנמצאים ברקע ולא סתם קוראים לזה אחיזות עיניים. אנחנו מנסים לתפוס אותם ולדעת במה הם מתעסקים כשהם בכלל עושים משהו אחר לגמרי.

איך כל זה קשור לשפת גוף של הרגליים? הרגליים הן איבר שאנחנו כמעט ולא בוחנים (אולי גברים לעיתים זורקים מבטים אבל לא על מבחנים כאלה אני מדבר), ולכן ההשפעה שלו על התת מודע היא אדירה, הוא קורה ברקע בזמן שאף אחד לא שם לב אליו וגורם לצד השני לראות דברים שהוא בכלל לא יודע שהוא רואה, וזה הכוח של שפת גוף של הרגליים.

במאמר הזה אני רוצה לשים דגש על הרגליים ולהתמקד בטריקים שידעו להעלות את רמת השליטה שלך בשפת גוף למעלה.

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 1: שילוב רגליים

שילוב הרגליים בעמידה מתבצע כדי לשפר עמידה, להגיע לעמידה נוחה יותר. בגדול זה לא אומר לנו שום דבר מבחינת שפת גוף, אבל גם אומר שום דבר זה אומר הרבה. הרבה מדריכים לא יגידו לכם ממה לא לחשוש או להזהר והנה זה מה שאני אומר. שילוב רגליים בעמידה לא אומר לך שום דבר מהותי בעוד שבישיבה הוא משמש כמחסום בין האנשים. שילוב רגליים מראה לצד השני שהוא לא יכול להכנס לאיזור הפרטי שלנו. יש כאלה שמפרשים את זה כמעין סגירות. אני רואה את הקשר בין סגירות למחסום אבל הוא לא בהכרח קורה תמיד ולכן פה אני אשאיר את זה לשיקולכם.

באופן כללי אני ממליץ לך לקרוא עוד על שפת גוף בעמידה אצל גברים.

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 2: הצבעת כפות הרגליים

הסימן הכי מוכר והכי נפוץ בהקשר של הרגליים הוא הכיוון אליו כפות הרגליים מצביעות והוא אומר שהכיוון מראה את הרצון של האדם לדוגמה אדם שיושב איתך בבית קפה ומשנה ישיבה לישיבה צידית כאשר כפות רגליו מופנות לא אליך ירצה ללכת, אדם שיושב בדייט ואצבעות הרגליים שלו מצביעות על הפרטנר\ית לדייט מעוניין ורוצה לשמוע עוד וכן הלאה…

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 3: הצלבת קרסוליים (קצה הרגל)

הסיטואציה הזו קוראת הרבה כשמדברים על דברים אישיים. כשאתם שואלים שאלה אישית או חודרנית למרחב האישי של האדם שמולכם והוא מצליב את הקרסוליים שלו אחת עם השנייה, דעו שהלחצתם אותו או שנכנסתם למקום שלא נוח לו. זה יכול גם לגרור שקר או הסתרה של פרטים מסויימים בעקבות חוסר הנוחות לענות את התשובה האמיתית מצד אחד, וחוסר הנוחות להתחמק מצד שני. כדאי לדעת ולהכיר את הסימן הזה.

דרך אגב, הסימן הזה לא בא רק עם הצלבת הקרסוליים אלא בישיבה לעיתים נראה שהאדם מצליב את הרגל עם רגל של כיסא, שולחן, ספה או כל אביזר אחר. הסימן הוא אותו סימן.

שפת גוף של הרגליים

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 4: קצב ההליכה

קצב ההליכה בו אנו הולכים מראה כמה דברים על שפת הגוף שלנו. הליכה מהירה (תהייה בדרך כלל משולבת עם תנועות גוף מהירות) תראה על לחץ מצידנו. אנחנו פועלים בלחץ, בחוסר מחשבה ושיקול דעת, בצורה אוטומטית ולכן זה משדר חוסר יציבות.

הליכה איטית לעומת זאת תסמן שאנחנו קובעים את הקצב, שאנחנו יודעים מה קורה, מבינים את המצב ומחליטים בשיקול דעת. כמובן שאני לא מדבר על הליכה איטית מוגזמת, אין צורך ללכת כמו צב. הכוונה היא אל תמהרו.

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 5 – חיבוק ברכיים

לחיבוק בירכיים בזמן ישיבה יש 2 משמעויות לפי שפת גוף של הרגליים והן תלויות בהשענות לאחור או לפנים (קדימה). בהשענות לאחור האדם מחזק את עצמו, טונוס השרירים פועל והוא הולך אחורה ולכן הוא מרחיק את עצמו מהסיטואציה. זה יכול להתפרש כמתח או כעצבנות.

ההשענות לפנים לעומת זאת מעידה על הרצון לקום. אדם שמבצע את התנועה הזו רוצה לעמוד על הרגליים ולשחרר אותם. לעיתים הוא גם רוצה לקום וללכת אז שימו לב. האופציה השניה היא שהשענות לפנים בזמן חיבוק ברכיים מראה על קור. כן כן, קראת נכון, כשקר לנו אנחנו נוטים להסגר כדי לשמור על חום הגוף שלנו.

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 6: פתיחת הרגליים בישיבה

גבר שמפסק רגליים בזמן ישיבה מרגיש בנוח. הוא לא מתבייש לחשוף את עצמו במובן המנטלי ולכן גם לא מפחד להראות את זה בעולם הפיזי. זה תנועה שמתפרשת על שטח גדול יותר ומרחיבה אותנו ולכן מוכרת וידועה בעולם שפת הגוף. אני ממליץ לך לקרוא עוד על שפת גוף בישיבה במאמר שכתבתי.

שפת גוף של הרגליים – סימן מספר 7: הקפצת רגליים

הקפצת רגליים מראה על לחץ או מתיחות עם נסיון להסתיר אותו. הגוף מחפש להתעסק במשהו כדי להוריד את רמת הלחץ אבל אנחנו בזמן ישיבה לא רוצים להראות שאנחנו לחוצים ולכן זה מתבטא ברגליים. הבעיה היא שרואים את זה בלי בעיה אז שימו לב לא לעשות את זה! הסימן נפוץ מאוד בפגישות עסקיות או במועדונים ודייטים.

אני מקווה שנתתי לך הרבה חומר למחשבה. אני יודע מה החשיבות של שפת גוף של הרגליים, והיא חשיבות אדירה (הסברתי בתחילת המאמר) ולכן אני ממליץ לך לחזור למאמר הזה מחר ולקרוא אותו פעם אחת נוספת כדי להטמיע את הידע הזה טוב טוב בראש.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה