רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

מה העיניים אומרות? הכל על שפת גוף של העיניים תמצאו כאן

"העיניים הם החלון לנשמה", "יש לו עיניים טובות", "עין תחת עין", "לשים עין על מישהו" ועוד המון משפטים יפים קיימים על עיניים. קיים היום התעסקות בעיניים מבחינת הצבע שלהן ומבחינת הטוב שלהן, אבל אני רוצה שנחשוב לרגע על עיניים טובות. תנסו לחשוב על איך נראות עיניים טובות.

אני בטוח שאם עצרתם וחשבתם על זה לרגע אין דרך לאפיין עיניים טובות, למרות שכן יש אפשרות לראות את זה (לפחות לדעתי). העיניים באמת אומרות עלינו הרבה אבל איך אפשר להבין מה בדיוק הן אומרות? למה אדם אחד נראה עם "עיניים טובות" ואחר לא?

שפת גוף של העיניים זו הדרך היחידה שיש לנו כדי להבין דברים על אנשים שמולנו. בטח אתם חושבים לעצמכם "כמה שני העיגולים האלו יכולים לזוז ומה הם כבר משדרים?" אז תכף תתפלאו ממה שאני אספר לכם אבל חשוב לי להגיד שהסיבה שאנחנו לא יודעים להסביר את הדבר הזה שנקרא עיניים טובות הוא כי אנחנו קוראים שפת גוף בצורה תת מודעת. אין לנו איך להסביר שזה בגלל שפת גוף אבל כן, אנחנו יודעים להבין הרבה דברים מהעיניים של האדם שיושב לצידינו.

במאמר הזה אני רוצה לשים פוקוס על שפת גוף של העיניים ולהסביר לכם מה אתם יכולים להבין מהעיניים ומהתנועות של העיניים אצל האנשים אותם אתם פוגשים.

חשוב להבין שבשפת גוף ובאופן כללי בשפת גוף של איברים ספציפיים כמו שפת גוף של העיניים הדברים שאתם הולכים לקרוא הם לא מדע מדוייק, הם מבוססים על מחקרים שמראים שרוב האנשים פועלים ככה אבל לא מאה אחוז בכל הזמן ולכן אני אומר, אל תקפצו למסקנות מהירות מידי אם אתם לא יודעים או בטוחים. כדי להחליט מה האדם אומר אתם צריכים להשתמש ביכולות שלכם לקרוא שפת גוף ביחד עם טונציה, מלל והאינטואיציה שלכם. אני ממליץ לך להבין את הכוח של שפת גוף דרך קריאה קצרה הפתיח של האתר

שפת גוף של העיניים – גלגול עיניים

אני כנראה לא אחדש לכם יותר מידי אבל אני בהחלט אחדד בסעיף הזה. חשבו על מצב בו אתם מדברים על חבר טוב על נושא מסויים, הוא חושב אחרת מכם ואתם מתחילם לנהל וויכוח. הטונים כמובן עולים כי העצבים עולים ופתאום אחרי שאמרתם משפט מסויים אתם קולטים גלגול עיניים. זה מעצבן, מרתיח, מבאס תקראו לזה איך שאתם רוצים. המשמעות של גלגול עיניים היא שהאדם בז לכם, שהוא מזלזל בכם או במה שהרגע אמרתם. רוב האנשים בגיל ההתבגרות עושים את זה לא מעט להורים שלהם, כנראה שאם יש לכם אח בגיל הזה או ילד בגיל הזה, אתם מבינים את זה לגמרי.

חשוב לי להגיד שאם אתם רואים גלגול עיניים, הדרך שלכם להתמודד עם זה היא ממש לא להגיד לבנאדם שמולכם "אתה מזלזל בי" או משהו בסגנון הזה אלא להבין שהם לא אהבו את מה שאמרתם. זה כבר החלטה שלכם מה לעשות עם העובדה שהם לא אהבו את זה אבל רק להבין ולהשתמש בידע בהתאם.

שפת גוף של העיניים – הרמת גבות

כשאתם מדברים עם מישהו והם מרימים את שתי הגבות שלהם, לפי הכללים של שפת הגוף של העיניים, הצלחתם ליצור עניין שלהם במשהו. הצלחתם לקבל את תשומת ליבם המירבית. לעיתים הם גם יטו את הראש שלהם טיפה.

שפת גוף של העיניים – מבט למטה לעומת מבט למעלה

אם שאלתם אדם שאלה והוא מסתכל למטה הוא מחפש את התשובה בעצמו. זה נשמע קצת רוחניקי אבל אנשים שעושים את זה סורקים את הגוף שלהם מבפנים ומחפשים תשובה מבפנים, התשובה נמצאת איפשהו אצלי.

אם שאלתם אדם שאלה והוא מסתכל כלפי מעלה הוא מחפש את האינטואיציה שלו ולפי זה התשובה תגיע. זה לא משהו אצלו אלא משהו שהוא חש החוצה.

בדרך כלל תראו את זה כשאתם שואלים בנאדם שאלה עליו אישית ואתם רוצים להכיר אותו. זה יכול להיות באמצע דייט או בששאלה של אנשים שהם לקוחות שלכם ואתם מנסים להתקרב ולהכיר אותם.

שפת גוף של העיניים

שפת גוף של העיניים – מצמוץ בתדירות גבוהה

אדם שממצמץ יותר מידי ובתדירות גבוהה נמצא כנראה בסיטואציה לחוצה. זה אחד הסימנים שחוקרים במשטרה יודעים להסיק ממנו כי מה שהם אמרו כרגע הלחיץ את הנחקר.

שפת גוף של העיניים – חיוך מזויף

העיניים מראות לנו חיוך מזוייף על ידי זה שהן לא עושות כלום. מה זה בדיוק אומר? זה אומר שאם אתם אומרים משהו וראיתם את האדם שמולכם מחייך אבל העיניים שלו לא השתנו אפילו בטיפה, כנראה שהוא מחייך בצורה מזוייפת כדי לרצות אתכם. כל סיטואציה תגיד לכם דבר אחר, אם זה מישהו שמנסה למכור לכם משהו אז מן הסתם הוא מנסה להתחבר אליכם יותר, אם זה בזוגיות אז זה כבר תלוי סיטואציה. מה שכבר בטוח, שימו לב לחיוך מזוייף.

חיוך אמיתי ישלב את הגבות והעיניים כשהגבות עולות טיפה למעלה והעיניים טיפה מתכווצות.

כדי להמחיש לכם איך זה נראה עשו את הניסוי הבא: לכו למראה שבביתכם, קחו דף נייר ותסתירו את הפה. חייכו חיוך מזוייף וחייכו חיוך אמיתי ותראו את ההבדל.

שפת גוף של העיניים – חוסר שמירה על קשר עין

אדם שלא שומר על קשר עין איתכם לאורך זמן בשיחות מסויימות יכול להיות מכמה סיבות: הראשונה היא שהוא משקר, השנייה היא שהוא לא מעוניין בשיחה איתכם או להיות בחברתכם.

שפת גוף של העיניים – מבט לצד ימין לעומת שמאל

אחת הגישות הרווחות אומרת שלכל צד יש משמעות של זמן. צד שמאל מסמן את העבר בעוד שצד ימין מסמן את העתיד. לפי שפת הגוף הזו כשאתם שואלים מישהו על משהו שקרה בחודש הקודם, שבוע שעבר או אתמול אתם אמורים לראות אותו מסתכל לצד שמאל שלו. במידה ושאלתם מישהו על משהו שהוא עשה אתמול והוא הסתכל לצד ימין שלו יכול להיות שהוא מנסה לאלתר משהו ולהמציא איזה סיפור.

אם שאלתם שאלה שלא קשורה לזמן עבר או עתיד יכול להיות שהאדם מחפש עזרה, מחפש מישהו אחר שיידע לתת לו תשובה ולעזור לו.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה