רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של הידיים

שפת גוף של הידיים זה הדבר שלדעתי הכי חשוב כשמדברים על הבעה עצמית. הדרך הכי טובה שלך להבין את האדם שלידך היא דרך הידיים ובמאמר הזה אני אסביר למה האיבר הזה כל כך חשוב, מה הוא מסמן ומה אפשר להסיק מהתנועות.

הידיים הם האיבר הכי תנודתי בגוף האדם. בכל דבר שאנחנו עושים, נוגעים, אומרים ובאופן כללי בכל אינטרקציה יש נוכחות אדירה של הידיים ולכן הכי קל להבחין בהם. בשפת הגוף של השפתיים או של היציבה לא תמיד קל להבחין כי הם לא "צועקים עליך" הם לא תמיד ברורים כמו הידיים, ולכן אני חושב שזה אחד המאמרים הכי חשובים שתקרא בנוגע לשפת גוף. לא כי הידיים אומרות יותר אלא כי להבחין בשפת הגוף של הידיים זה הרבה יותר פרקטי. זה מול העיניים שלך תמיד. אז בואו נצלול לעובי הקורה. שפת הגוף של הידיים:

שפת גוף של הידיים

ידיים על החזה

שחקנים מכירים את התנועה הזו טוב ממחזות או הצגות. זו תנועה שבאה הרבה פעמים באמצע דיאלוג עמוק. התנועה מעידה על כנות ושקיפות. מכירים את המשפט "עם יד על הלב"? בדיוק זה. תנועה שמשדרת כנות.

החזקת היד בצורת אגרוף

ידיים מאוגרפות מסמנות כעס ועצבנות. אפשר לראות את התנועה הזו בהמון סרטי אקשן קצת לפני שהגיבור של הסרט עומד לתקוף את הצד השני.

שפת גוף של הידיים

משחק באצבעות הידיים

אם אתם מדברים עם מישהו ובמהלך השיחה הוא מתחיל לשחק באצבעות הידיים או בכפות הידיים המשמעות היא שהוא בלחץ. הגוף מחפש במה להתעסק, דרך להירגע וזה מקום המפלט. זה יכול להיות חיכוך ידיים, משחק באצבעות (בין אם ביד אחת ובין אם בשתי הידיים), משחק בטבעת שעל האצבע ותנועות בסגנון הזה.

שילוב ידיים

תופתעו לגלות שלגבי שילוב ידיים יש ויכוח בתחום השפת גוף. בטח כולכם חושבים אוטומטית שאדם שמשלב ידיים חוסם את עצמו מכם, הוא סגור ואינו במצב של לקבל מסרים. האמת היא שחלק מהמומחים אומרים שיש לסימן משמעות וחלקם אומרים שזה נובע מנוחות של אותו אדם באותו רגע. רוב המקורות האמינים שלי אומרים שכן יש בזה משמעות של סגירות וחוסר רצון לקבל מסרים ולכן אני בוחר בדרך הזו וממליץ לך לאמץ אותה. אפשר לנסות לשחרר את שילוב הידיים של הצד השני על ידי שאלה:"יכול להיות שקר לך?" ואם הוא עדיין לא מזיז את התנוחה הייתי מסיט את השיחה לנושא אחר, קצת צחוק לא יזיק ואחרי זמן מה ממשיך בנושא שעליו דיברנו.

אם זה מעניין אתכם – כל המומחים לא ממליצים לכם לשלב ידיים כי זה כן נתפס בציבור כתנועה של סגירות, ואנחנו לא רוצים ליצור רושם כזה.

הנחת היד על המצח

התנועה הזו מצביעה לרוב על חשיבה. אדם ששם את היד שלו על המצב חושב והוא גם מרוכז בחשיבה שלו. פרשנות נוספת לתנועה הזו היא שהאדם חווה ייאוש, תסכול או בעיה שנפלה עליו משום מקום. שפת הגוף של הידיים בשני המקרים דומה מאוד ולכן האיבר הבא שאנחנו צריכים להסתכל עליו הוא בית החזה. אם האדם שואף הרבה אוויר ואז מוציא אותו החוצה ברגע שהוא מניח את היד על המצח מדובר בייאוש או תסכול.

ידיים מאחורי הראש

הרגשתם פעם שמישהו "עושה עליכם שרירים"? תחשבו מה היה שם וכנראה שאם ישבתם באותה סיטואציה, במהלך השיחה הוא היה עם ידיים מאחורי הראש. התנועה הזאת מראה עליונות וכוחניות על הצד השני, זו תנועה שמעלה את הביטחון העצמי של האדם שמבצע אותה וגורמת לגוף שלו להיראות כאילו הוא גדול יותר. יש דברים אחרות ויותר טובות להעלות ביטחון עצמי בעזרת שפת גוף.

ידיים על המותניים

אז כמו שכבר הבנתם מהתנועה הקודמת שהעבירה אתכם לפה, ידיים על המותניים זו תנועה שמביאה עליונות, כוחניות וביטחון עצמי בעמידה. בדרך כלל היא גם תבוא עם הזדקרות של הגב. האדם יישר את גבו ויניח את ידיו על המותניים כך שהמרפקים יוצאים ומגדילים אותו פיזית. מצורף סרטון להסברה נוספת על הנושא.

ידיים אוחזות אחת בשנייה מאחורי הגב

עם התנועה הזו יגיע גם יציבה חזקה ומבט חד וממוקד. התנועה הזו מראה ביטחון עצמי ללא עליונות וכוחניות על מישהו אחר. זו תנועה שמחזקת אותנו וגורמת לתחושה פנימית חזקה. שימו לב לאנשי אבטחה באירועים, חיילים במסדר. לא סתם נבחרה התנועה הזו.

הכנסת ידיים לכיסים

הכנסה של ידיים לכיסים קורה לרוב ממקום של לחץ. האדם מסתיר משהו, הוא לא מרגיש בנוח ולכן מכניס את ידיו לכיסים. אגב, ישנה פרשנות נוספת לתנועה הזו והיא בעת מפגש שבו צד אחד נמשך לצד השני מינית. הכנסת הידיים לכיסים עם הוצאת האגודלים והשענתם על הכיסים מצביע לצד השני לאן להסתכל. זה מבליט את האיברים המוצנעים שלנו ולכן מראה על משיכה מינית. כתבתי מאמר על שפת גוף מינית, ממליץ לקרוא אם הנושא מעניין גם אותך.

שימוש בכפות ידיים חשופות בעת שיחה

דיבור פתוח בעזרת הידיים מבטא כנות, שקיפות, חוסר הסתרה. זה בדרך כלל יתלווה עם מבט בעיניים, חיוך מפעם לפעם ותחושה שלכם שאין לו מה להסתיר. למה? לא בגלל איזה תחושה פנימית או המילים שהוא אומר, אלא בגלל תנועות הידיים בעיקר.

הנחת היד על הפה

במצב הזה האדם מעדיף להיות בשקט, מצב של שתיקה.

אני מקווה שהצלחתי להסביר וללמד את מחוות הידיים העיקריות שאנחנו עושים. קחו אותם והשתמשו בהם, כי הכי קל להבחין בהם. ככה תדעו להבין טוב יותר את בני הזוג, השותפים העסקיים, החברים לעבודה ותשפרו את כל התחומים בחיים שלכם על ידי שיפור יכולות התקשורת שלכם.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה