רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של גבר בוגד

"לאחרונה אני מרגישה תחושה מוזרה, כאילו משהו השתנה ביני לבינו ואני לא יודעת להצביע על מה בדיוק. אולי השינוי שהוא עשה בעבודה? אולי קרה משהו בינו לבין החברים שלו והוא לא סיפר לי? אולי בכלל משהו שקשור להורים או לאחים שלו? אני רוצה להאמין שזה המצב ואין שום דבר אחר, שום דבר שאני צריכה לדאוג ממנו. לפעמים קורים דברים קצת מוזרים, אבל זה כנראה כי הוא עסוק. מידי פעם אני מצלצלת והוא לא עונה לי לכמה שעות. זה בדרך כלל אחרי העבודה שלו, אבל זה בטח בגלל התחביב החדש שלו.

אמנם הוא לא כל כך מתלהב מהתחביב הזה, כאילו, כשאני שואלת איך היה או איך הוא מתקדם הוא לא מספר יותר מידי, לא מחייך. הוא אפילו בקושי מסתכל לי בעיניים. נותן קצת פרטים יבשים בלי התלהבות או משהו שמראה לי שהוא ממש נהנה מזה, אבל זה שלו. בלי קשר, אני והוא חיים ביחד אבל כבר הרבה זמן שאני לא מרגישה נאהבת או מחוזרת. זה חסר לי, אבל זה בטח יעבור. זה כנראה משהו זמני, כבר עברנו משברים גדולים, כנראה שאין כלום, נכון?"

את המאמר הזה החלטתי לפתוח בעזרת טקסט שיעזור לי להמחיש מתי ואיך את צריכה להשתמש בסימנים שאני הולך להציג. הבחורה במאמר אוהבת את בן הזוג שלה והיא מרגישה תחושות שפעם היא לא הרגישה לדוגמה היא לא מרגישה נאהבת, יש לבחור שאיתה תחביב חדש והיא מפרגנת אבל הוא לא מדבר איתה יותר מידי (יכול להיות שזה בכלל שקר ואין שום תחביב). קל לה להגיד שזה משהו זמני כי בזה היא רוצה להאמין, משברים באים והולכים היא אומרת, ולא מבינה למה התחושה המוזרה הזו? היא בכלל לא מעלה על דעתה שהוא יכול לבגוד בה כי מבחינתה, היא מכירה אותו, אוהבת אותו ולא רוצה להאמין שזה יכול לקרות גם אצלה.

שפת גוף של גבר בוגד

85% מהישראלים הנשואים בגדו, בוגדים או לא היו פוסלים אופציה של בגידה. נכון, זה לא אומר שכולם בגדו, אבל שימו לב שיש מעט מאוד צדיקים. הנתון הזה מזעזע ובצדק. לרוב האנשים שאנחנו מכירים יש לפחות מחשבה על בגידה פעם בכמה זמן. זה בדרך כלל בא ממקומות לגמרי בלתי צפויים.למה אני אומר את זה? לא כדי לגרום לך לחשוב שבן הזוג שלך בוגד אלא כדי להראות שזה קורה יותר ממה שאת חושבת, אפילו לכאלה שלא ציפו לזה. אז איך נראית שפת גוף של גבר בוגד? מה הסימנים שאת צריכה לחפש על שפת הגוף שלו?

שפת גוף של גבר בוגד

הוא מסתיר את הפה או נוגע באף כשאתם מדברים

הסתרה של הפה ונגיעות באף אלו שני סימנים שמעידים על שקר או הסתרה של פרטים. הם יכולים לבוא בשיחה סתמית או בשיחה רצינית, לא צריך לאמת אותו עם העובדה שאת חושדת שהוא בוגד בך. אם את מוצאת את הסימנים האלו יותר מידי לאחרונה, כדאי לחפש רמזים נוספים.

שילוב ידיים או הכנסה של כפות הידיים לכיסים

שילוב ידיים מתפרש בשפת גוף כמחסום. האדם איתו אתם מדברים לא נותן לדברים שאתם אומרים להכנס אליו, הוא לא נותן להם באמת מקום. הכנסה של כפות ידיים לכיסים מתפרשת כהסתרה של פרטים, חוסר נוחות ואי נעימות מסיטואציה מסויימת. בכל מקרה כפות הידיים צריכות להיות חשופות ברוב השיחות, זה מעיד על חוסר הסתרה ופתיחות. אם ניסית לאמת אותו עם הפרטים (אפילו אם בצורה קלילה כמו לשאול איך היה "המפגש עם החברים") והוא מכניס ידיים לכיסים או שילב ידיים, זה סימן לא טוב. הייתי ממליץ לחפש סימנים נוספים.

שימי לב איך הוא זז

גבר שבוגד יודע שהוא עושה משהו לא בסדר, הוא מרגיש לא בנוח, הוא יודע שאם את היית עושה לו את זה הוא כנראה היה משתגע ולא מבין מאיפה זה בא. בכל מקרה, לא נוח לו יותר מידי בסיטואציה וכשהוא מדבר איתך לא נעים לו. הוא עושה תנועות שבן אדם בשיחה לא עושה בדרך כלל. זה יכול להיות נגיעות בצוואר, גירודים בפנים או שאולי הוא אפילו סתם קם באמצע השיחה והולך בסלון. שימי לב לתנועות הגוף שלו. לשפת הגוף של הידיים יש משמעויות רבות.

משפיל מבט

כשאתם מדברים ואת מסתכלת לו בעיניים את מבקשת ומשדרת אמינות, את רוצה לראות את אותו מבט ואפילו שיחייך מידי פעם. כמובן שזה לא חייב לקרות בדיוק ככה אבל בגדול זה האידיאל. אם אתם מדברים והוא מזיז את המבט יותר מידי כאילו יש איזה זבוב שמפריע לו והוא תקוע עליו זה רמז נוסף.

מעבר לסימני שפת הגוף, את לרוב תיתקלי בסימנים נוספים שיעזרו לך להבין האם צריך לקחת את זה כבר לשלבים יותר מתקדמים או לא. הסימנים יכולים להיות פגישות מרובות עם חברים (הוא פתאום רואה המון חברים ולהרבה זמן בלילה), הוא מחובר לטלפון בלי הפסקה, חוסר חשק מיני (גם אחרי יום קצר הוא יגיע ויתרסק על המיטה בטענה שהוא עייף מכל השבוע), או אפילו שפתאום אכפת לו מאוד מאיך שהוא נראה, מה שלא היה קורה לפני תקופה.

חשוב לי שנדבר לרגע על הנקודה הכי קריטית במאמר הזה והיא על הנשים שנוטות להחליט שבוגדים בהן כשזה לא קורה. להאשים בבגידה זו האשמה כבדה.

בגידה נתפסת כאחד הדברים הנבזים והמגעילים שאפשר לעשות במציאות של ימינו ובכלל בגידות זוכות לגינוי רציני ביותר בכל שיחה שהנושא עולה. כמו שלא היית רוצה שהבחור שאת איתו יבוא ויגיד לך כמה שאת בוגדת בו, שהוא לא מאמין לך ואיך יכולת לפרק את כל מה שבניתם בשביל בחור אחר (כשזה לא באמת קורה) ככה הוא לא רוצה.

אם הסימנים שהצגתי בפניך פה הם סימנים שאת רואה אותם בבירור וזה בא ביחד עם אינטואיציה טובה שלך, זה מקרב אותך לתשובה. קחי את זה שלב קדימה אבל לעולם אל תחליטי לפי הסימנים האלו בלבד. זה יכול לגרור פירוק של מה שבניתם עד עכשיו, בלי סיבה וזו לא המטרה. אז אם ראית את כל הסימנים עליו בצורה מובהקת קחי את זה שלב אחד קדימה באחריות.

מצורף סרטון הסברה בנושא שפת גוף של גבר בוגד.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה