רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של גברים

אנחנו כבני אדם, עם כל האינטיליגנציה שלנו והיכולות שפיתחנו, עדיין מדברים בעזרת הגוף שלנו יותר מאשר בעזרת המילים. אנחנו מראים את מה שאנחנו מרגישים מבלי לשים לב. אז איך גברים מדברים? מה היצרים האבולוציוניים שלהם יאמרו לך ואיך תדעי מה הם מרגישים?

למה חשוב שתדעי לקרוא את שפת הגוף שלו?

"גברים ממאדים ונשים מנוגה" זהו ספר ידוע שכתב הסופר ג'ון גריי ובו הוא מציג את ההבדלים בין נשים וגברים ובו הוא נותן המלצות כיצד אפשר לשפר את התקשורת. כנראה שאת מכירה את שם הספר כאיזה משפט אבל לא ידעת שהמשפט המוכר הוא בעצם מספר שמישהו כתב.

המשפט הזה תפס כל כך כי יש הבדלים מהותיים ולא רק ברובד הפיזי. גברים ונשים מרגישים תחושות שונות, חושבים שונה והדברים שמניעים כל אחד מהמינים הם שונים. נשים מבינות נשים מעולה אבל לא תמיד את הגברים. כמובן שאני לא מכליל אבל כן, כדאי שתשמעו את זה, גברים מבינים גברים טוב יותר.

אני רוצה שלא תפספסי את המסרים האלו ושתדעי לקחת אותם ולהשתמש בהם לטובתך ולכן את חייבת להבין באופן כללי את הסימנים הבסיסיים, מה הוא מנסה להגיד לך בלי שהוא בכלל מבין שהוא מנסה להגיד לך את זה.

בסדרת הכתבות והמאמרים על שפת גוף של גברים תקראי טיפים, המלצות ומידע שיעזור לך בסיטואציות הלא ברורות אם רק תפקחי את העיניים ותמצאי את הסימנים שמפוזרים בכל רגע של אינטרקציה.

שפת גוף של גבר אוהב

נתחיל מדבר אחד פשוט ונסכים עליו. אם הוא אומר לך שהוא אוהב אותך, שפת הגוף שלו חייבת לשדר את זה. לא יכול להיות מצב שבו זה לא קורה כי אנחנו בנויים אבולוציונית בצורה הזו, ולכן אם את חושדת שהוא רק אומר את זה ואת לא יודעת לבדוק האם שפת הגוף שלו משדרת את אותו המסר הגעת למקום הנכון. הגוף שלו משדר את מה שנמצא בתת מודע שלו.

אם הוא אוהב אותך ואת מרגישה שזה לא נכון אבל את לא יודעת למה, הסיבה כנראה היא שפת הגוף שלו, הוא לא משדר שמחה אמיתית לראות אותך. אני מדבר על ניואנסים קטנים שיכול להיות שאת לא שמת לב אליהם אפילו.

אם את רוצה להבין מהי שפת גוף של גברים באהבה, מה הסימנים החשובים והמהותיים ביותר של גבר אוהב תיכנסי למאמר שכתבתי ויהיה לך את הסימנים הפרקטיים, אבל אם לא מצאת שם את מה שחיפשת שתדעי – זה הולך עם היגיון. אם הוא לא מסתכל עלייך כמעט, הוא לא רוצה יותר מידי להיפגש, ועד שאת רואה אותו את מתרגשת והוא בקושי מסתכל עלייך, אין לו איזה התעוררות קטנה כזאת, זה לא סימן טוב. שפת הגוף שלנו הולכת בצורה הרמונית עם הרגשות והמחשבות שלנו.

הנה חלק מהדברים שחשוב שתשימי לב אליהם כשאת קוראת את שפת הגוף שלו (לרשימה המלאה כנסי לכתבה שהזכרתי מקודם):

שימי לב לגבות שלו – העיניים שלנו אומרות הרבה, לא סתם הומצאו משפטים כמו "אהבה ממבט ראשון" או "העיניים הם החלון לנשמה". גבר שאוהב את מה שהוא רואה פותח את העיניים שלו לרווחה ובצורה ספונטנית גם הגבות שלו מתרוממות ובעצם מסמנות לך שהוא מעוניין.

שימי לב לידיים שלו – שפת הגוף של הידיים של גברים יכולה להיות מאוד מאוד שונה בין תנועות שהן קרובות אז חשוב להיות מדוייקים פה. בגדול, כאשר הוא סוגר את עצמו או מגן על גופו הוא לחוץ, הוא לא מרגיש בנוח בסיטואציה. זה יכול להיות במקרה והוא משלב ידיים הרבה זמן מה שמסמן מחסום בינו לבינך. אם הוא נוגע בצוואר שלו מפעם לפעם זה גם לא סימן טוב, הוא כנראה לחוץ.

מהצד השני, אם הוא חושף את כפות הידיים שלו או יושב עם ידיים פתוחות (הכוונה לזה שהידיים שלו מזמינות, משוחררות) הוא משדר שאין לו מה להסתיר, הוא אומר לך בשפת הגוף שלו אני כנה ופתוח.

חשוב שלא תקפצי למסקנות מסימן אחד ויחיד. שפת גוף זו תורה שלמה והסימנים צריכים לבוא ביחד. לפעמים הוא יכניס את הידיים לכיסים כי קר לו ולא כי הוא לא רוצה להיות בחברתך ולכן כדאי שתכירי טוב את הנושא ותדעי לחפש רמזים נוספים.

שפת גוף של גברים

שפת גוף של גבר בוגד

אז הבנו שכשגבר אוהב אפשר לראות את זה וזה גם לא כזה קשה, רק צריך לפקוח את העיניים לסימנים שנמצאים על פני השטח. לגבי גבר בוגד, גם את זה אפשר לזהות לפי שפת גוף.

לפני שאני ידבר על הסימנים עצמם אני אומר כבר מעכשיו, להרבה בנות יש נטייה להלחץ מסימן יחיד, או משהו ספציפי מאוד שבכלל לא אומר שהגבר בוגד בהן. בתחום הזה האחריות שלך היא מאוד גדולה, כי הקפיצה למסקנות מוטעות יכולה להפיל אמון בקשר ולכן אני מבקש ממך, אם את חושדת שהוא בוגד ואת רואה את כל הסימנים שאני מציג בכתבה הזו או בכתבות אחרות, ראי זאת כמשהו שכדאי להמשיך ולחקור בצורה יותר רצינית ואל תקפצי למסקנות מיותרות! זה חשוב בשבילך, בשבילו ובעיקר בשביל הקשר שאת משקיעה בו כל כך.

אז באופן כללי תדעי שהסימנים שמצביעים על גבר בוגד אומרים שלא נוח לו בסיטואציות מסויימות ואת זה את צריכה לחפש.

אני אתן דוגמה: ראית אותו חוזר מישיבה בבר עם חברים שלו, פרגנת לו ואת מתעניינת איך היה? שואלת על מה דיברתם? מה שלום החברים או כל שאלה אחרת. אם תראי אותו מתחיל לזוז בחוסר נוחות זה רמז. זה יכול להיות שהוא פתאום משנה תנוחת ישיבה לתנוחה סגורה יותר כמו שילוב ידיים ורגליים, לעיתים הוא גם יקום מישיבה ויילך לשתות מים, שוב כי לא נוח לו, אבל את צריכה לבדוק ולהרגיש האם לא נוח לו בסיטואציה ששמת אותו. זה ירגיש קצת לא נעים אבל אין מה לעשות, לבגוד זה רע ואת צריכה לדעת על זה במידה וזה קורה.

לרשימת הסימנים המלאה תעברי לכתבה היעודית שמדברת על שפת גוף של גבר בוגד.

מצורף סרטון הסברה על שפת גוף של גברים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה