רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף של גברים בעמידה – ככה אנחנו נראים אלפא

שפת גוף של גברים בעמידה זה תת תחום של שפת גוף שהרבה גברים היו רוצים לשלוט בו. הרבה מאיתנו רוצים ליצור רושם של אלפא, שאנחנו שולטים, מבינים, יודעים ובטוחים בעצמינו יותר מכל אחד אחד. לפעמים אנשים קוראים לזה "היצר התחרותי אצל גברים". במאמר הזה אני רוצה לדבר על איך שפת גוף של גברים בעמידה יכולה ליצור אצלינו תדמית של שליטה, של ביטחון ושל הצלחה מבלי שנגיד אף מילה. התדמית הזו תיווצר בעזרת כלים תת מודעים.

שפת גוף של גברים בעמידה

קשר עין

שפת גוף של העיניים היא בכלל עולם אחר לגמרי. לקשר עין יש משמעויות רבות אבל כשאנחנו מדברים על גברים שרוצים לשדר ביטחון, המבט בעיניים של הצד השני הוא הבסיס להכל. המשמעות בפן של ביטחון עצמי לא אומרת שצריך לנעוץ מבט ולא למצמץ אלא לא לפחד להסתכל לצד השני בעיניים, להישיר מבט. כמובן שזה בסדר ואפילו מומלץ מידי פעם לשבור את קשר העין אבל הכוונה בסעיף הזה היא לא לברוח כל הזמן עם העינים, בטח שלא כלפי מטה.

הליכה

הליכה של גבר עוצמתי זה משהו שקצת קשה להסביר אבל אני אנסה למקד כמה שאפשר. ההליכה צריכה להעביר מסר של ביטחון עצמי ולכן היציבה צריכה להיות ברורה ואיתנה. ההליכה כוללת חזה קצת מנופח, כתפיים למעלה מבט קדימה וקצב נכון. קצב נכון זה לא לאט מידי ולא מהר מידי. קצב של גבר שבטוח בעצמו זה אומר שהוא הולך בקצב שלו, הוא מכתיב את הקצב ולא האירועים שקורים בצד מכתיבים לו.

שפת גוף של גברים בעמידה

השענות קדימה

אם גבר רוצה להרגיש חזק ועוצמתי הוא ישענ כלפי האדם איתוהוא מדבר. כשאנחנו מרגישים מאויימים או לא בטוחים התת מודע שלנו מביע את זה באמצעות שפת גוף שאומרת לנו "לכו אחורה" מה שיוצר מרחק בין האדם הלא בטוח לאדם השני. עצם ההשענות קדימה יוצר קרבה בין האנשים ומראה לצד השני שאתם בעניין בשיחה. כמובן שלא צריך לחדור למרחב הפרטי של האדם השני. החדירה למרחב הפרטי שלו כן מראה ביטחון אבל היא לא נעימה ולא נוחה ולכן לא מומלצת. ההשענות קדימה בזמן השיחה תתן לכם את האפקט שאתם רוצים להוציא.

לחיצת יד

לחיצת יד של גבר אלפא היא אחד הכלים המשמעותיים ביותר ליצירת רושם ראשוני עוצמתי. לחיצת יד לא יכולה בחיים להיות חלשה ומלאה בחוסר כריזמה. זה תקף לנשים וגברים כאחד. אנחנו רוצים לשדר ביטחון, אנחנו רוצים לשדר שאנחנו יודעים מה טוב ומה לא, לשדר אופי ולכן לחיצת היד תהיה יציבה ובעוצמה נכונה.

שפת הגוף של לחיצת יד נכונה שמה את הזרקור של התת מודע של הצד השני עליכם מבלי שאמרתם כלום. בצעו את לחיצת היד בינכם לבין הצד השני ולא קרוב אליכם ובטח שלא קרוב אליו. אדם שלוקח את לחיצת היד אליו מתפרש ככוחני ולא כאדם עם ביטחון עצמי ולכן כדי לשדר ביטחון עצמי מצאו את המרכז בינכם לבין הצד השני. זה לא צריך להיות יזום ומדוד אבל זה כן צריך להרגיש כאילו אף אחד לא מושך אליו.

חיוך

החיוך הוא אחד הכלים שמראים ביטחון עצמי בצורה ברורה מאוד. זה לא שהחיוך עצמו מעלה את תחושת האלפא של הבנאדם אבל החיוך הוא תוצאה. אדם שמרגיש אלפא, שבאמת באמת בטוח בעצמו, יודע שהוא יכול להביע את עצמו ולא אכפת לו אם הצד השני יאהב אותו או לא. הוא לא מפחד לחייך בצורה מוגזמת עם כל השיניים בחוץ ולהשתמש במחוות פנים. כשאתם בשיחה עם מישהו אחר אל תפחדו לחייך, ואם אתם כבר מחייכים, אל תצניעו את זה ותתנו חיוך קטן וביישני אלא חיוך שאומר "אני פה"!

תנועות עגולות ואיטיות

התנועות שלנו הם חלק אדיר משפת הגוף שלנו והן משדרות את רמת הביטחון שלנו. כבר הבנו שהצטמקות של שפת גוף אומרת חוסר ביטחון ושפתיחה של שפת גוף מראה ביטחון. העובדה שאתם נעים לאט ובצורה מעגלית מראה שאתם קובעים את הקצב, שאתם קובעים את הטון. כמובן שלא צריך להיות איטיים מידי וממש להרוג את האדם השני אבל כן תדברו בקצב שלכם. זה שבמצבי לחץ אתם יודעים להגיד בקצב נכון מראה שאתם לא נופלים ממצבי לחץ ומגביר עוד יותר את תחושת האלפא שלכם אצליכם ואצל הצד השני.

ידיים מחוץ לכיסים

לפי הכללים של שפת גוף של הידיים, ידיים בכיסים זה אחד הסימנים המסגירים ביותר לחוסר ביטחון עצמי. הכנסת ידיים לכיסים קוראת מכמה סיבות. זה יכול להיות בגלל רצון להסתיר משהו מה שגורם לחלקים התת מודעים שלנו להרגיש לא בנוח ולכן אנחנו מחפשים משהו לעשות עם הידיים, זה יכול להיות בגלל שאנחנו מרגישים מאויימים ואז אנחנו "מצטמצמים" מבחינת רוחב הגוף שלנו ומכניסים את הידיים לכיסים.

דבר אחד בטוח – תשימו את הידיים בחוץ ותפתחו אותם לעולם. שימוש בכפות ידיים בזמן שיחה מתפרש ככנות, מתפרש כחוסר הסתרה מה שעוזר לכם להעביר מסר שכל התדמית שאתם יוצרים היא לגמרי אמיתית.

מגע

הסעיף האחרון הוא סעיף שהרבה אנשים רואים אותו קקצת בעייתי ואני מבין את הסיבה. בעולם של היום מגע יכול להתפרש להרבה כיוונים ומקומות אבל אני בכל זאת אנסה להסביר את הנקודה בצורה הטובה ביותר. מגע לא מוגזם אבל כן עם נוכחות מראה שאתם בטוחים בעצמיכם. זה בא לידי ביטוי במקרים כמו חיבוק ידיד/ה או חיבוק בת הזוג של החבר.

חיבוק מרוחק וקר מראה על חוסר ביטחון כי הוא נראה קר, הוא נראה כאילו הוא נעשה בשביל לסמן וי ולהתרחק, זה נראה כאילו לא נוח לאותו אדם לחבק ולכן אם אתם מגיעים לסיטואציות כאלו, חבקו בכיף, אל תרגישו לא בנוח. כמובן שאין צורך לגעת סתם ככה ולחדור למרחב הפרטי של האדם שמולך אבל כן, אם הגעתם לסיטואציה שאתם מחבקים אדם אחר, חבקו אותו מכל הלב, תראו לו שאתם רוצים לחבק אותו.

ישיבה

נכון שאנחנו בענייני עמידה אבל הנושא כן מתחבר לישיבה ולכן חשוב לי להגיד שגבר שרוצה לשדר ביטחון עצמי ירגיש מאוד נוח, מאוד טבעי כאילו אין אף אחד לידו. גבר שיושב בצורה של רגל על רגל, שילוב ידיים או התכופפות לא משדר עוצמה וביטחון בעזרת שפת הגוף שלו. הישיבה צריכה להתפרס קצת, לתפוס מקום, לפסק קצת רגליים כדי להיראות בנוחות מקסימלית.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת לקרוא אנשים?


קבלו את הספר "סודות שפת הגוף" והצטרפו לקהילת העילית שלי שמקבלת סרטונים וטיפים עדכניים על שפת גוף, במתנה!

בהשארת הפרטים אתם מאשרים קבלת מיילים (ניתן להסיר בכל רגע).

אל דאגה, אני שונא שמפוצצים אותי במיילים ולכן אני שולח רק דברים מהותיים