רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף מאמרים – ריכוז מאמרים מסוגים שונים בנושא שפת גוף

שפת גוף הוא אחד הנושאים שנמצאים בצמיחה אדירה בשנים האחרונות. אני לא מדבר על השימוש בשפת גוף אלא על התודעה שלנו כבני אדם וכמה חשיבות אנחנו מייחסים לנושא שפת הגוף.

אנחנו רואים לא מעט אנשים שמכתירים עצמם למאסטרים בנושא שפת גוף כדרך אגב כזה. אספר בהזדמנות זו שלא מזמן התעניינתי בקורס דיבור על במה ודיברתי עם כחמישה מרצים. לכל אחד היה את הסגנון שלו אבל מה שהיה משותף לכולם היה שכל אחד מהם אמר לי שהוא "מאסטר לשפת גוף". זה הגיוני שצריך להבין בשפת גוף בשביל להרצות טוב אבל לא כל אחד הוא מאסטר בתחום.

בחזרה למה שרציתי להגיד, אנשים מבינים כבר את ההשפעה של שפת גוף ובגלל שפע המידע באינטרנט החלטתי להציג כאן מאמרים שונים ולתת את הסיכום הקצר שלי עליהם. בלי דעה, בלי ציון, רק נושא, סיכום שלי וקישור למי שירצה לקרוא בהרחבה.

דרך אגב, אם אתם מחפשים מאמרים בשפה קלילה עם תוכן איכותי, כאלו שלא יעייפו אתכם וכן יהיה לכם כיף לקרוא אותם, אני מזמין אתכם לעבור בבלוג שלי ולבדוק אם שם יש את המידע הנדרש

חשוב לי להגיד שמבחינת פורמליות אסדר את המאמרים "מהקל אל הכבד", זאת אומרת שבהתחלה יהיו מאמרים קלילים וחביבים ובהמשך מאמרים פורמליים יותר ושל מקורות יותר מוכרים.

1. אתר הפורומים המשפטיים – קישור

אתר הפורומים המשפטיים הוא בלוג שנותן מענה מעורך דין לטענתם. האתר מכיל כמות אדירה של מאמרים ומדבר על שפת גוף בראיון עבודה, שפת גוף מול המעסיק ועוד המון נושאים שקשורים לשפת גוף.

קראתי מספר מאמרים שם ואני מודה שאת חלקם אהבתי וחלקם פחות. התוכן שם לא עדכני כיוון שהרבה מאוד מידע הוא משנת 2009 אבל כן יש בו מסה של חומר.

2. 13 סימנים שיעזרו לכם לקרוא שפת גוף של אנשים – קישור

מאמר זה של באבא מייל מדבר על כל מיני סימנים לקריאת שפת גוף של הצד השני. המאמר מאוד מאוד פרקטי ומכיל בתוכו טיפים לא רעים לקריאה והבנה של המסרים התת הכרתיים של הצד השני.

המאמר מכיל מידע על סימנים גדולים כמו ראפור (חיקוי שפת גוף אחד של השני) ועל סימנים קטנים כמו גירוד עם האצבע. המאמר מיועד לכלל האוכלוסיה בדגש על אנשים שמבינים דבר או שניים בשפת גוף. המאמר לא מסביר על חשיבות שפת הגוף בצורה מעמיקה.

3. כיצד להשתמש נכון ולהבין שפת גוף? – קישור

זהו מאמר של בטיפולנט שמדבר באופן כללי על תחום שפת הגוף. המאמר לא נכנס לטיפים פרקטיים יותר מידי אלא נותן רקע על חשיבות שפת הגוף.

הוא מדבר על שפת גוף בראיון עבודה, בדייטים ועל נושא הביטחון העצמי. המאמר מתאים לאנשים שרוצים להיפתח לתחום שפת הגוף ואין להם מושג עליו.

4. שפת גוף השירות המבקר – קישור

הגוף שהוציא את המאמר הנ"ל הוא לשכת המבקרים הפנימיים בישראל. זהו הסניף הישראלי של לשכת המבקרים העולמית, גוף שקובע את "הכללים" של המבקרים הפנימיים בארגונים במעל ל-180 מדינות בעולם.

המאמר מאיר הרבה נקודות שונות על שפת גוף. הוא מרחיב על חשיבות שפת הגוף, נותן רקע איכותי ומדבר גם על דילמות נקודתיות כמו היכולת לזהות אם מישהו בצד שלי או נגדי, קשר עין, אנרגיות, לחיצת יד הבעות פנים ועוד הרבה נושאים.

כמובן שעל כל נושא נתנו מידע תמציתי ולא מעמיק, אבל המקור נחשב איכותי. למי שלא מכיר מוזמן לקרוא על ה-IIA העולמי ולהבין את מעמדו וגודלו של הארגון.

שפת גוף מאמרים

שפת גוף של תלמידים – למידה משמעותית לצוותי החינוך ולהורים – קישור

מאמר זה הוא מאוד ספציפי. הוא נותן תוכן מדוייק לקהל שרוצה למנף את היכולות התת מודעות לתקשורת עם הקטנטנים. הוא מדבר על שפת הגוף של ילדים עם הוריהם, שפת גוף של ילדים עם המורים ועוד.

אהבתי את המאמר הזה בגלל העובדה שהוא מתייחס באמת לצורך מדוייק ומראה את עולם שפת הגוף כדרך גישה מדהימה לילדים.

זכויות היוצרים שמורות למדינת ישראל, לוגו האתר מכיל סממנים של לוגו רשמי וכתובת האתר מכילה את המילה "gov". מהסיבות האלו אני מבין שתוכן המאמר הוא חלק ממשהו ממשלתי מה שנותן לי תחושה שהמילים שם נבחרו בקפידה.

6. שפת גוף – קישור

המאמר הזה לא מגיע מגורם רשמי וידוע במיוחד אבל אני חייב להגיד שהתוכן שלו מרשים ביותר. זהו מאמר שמפרט מאוד על החשיבות של שפת הגוף. מעבר לכך הוא כולל הרבה תתי נושאים בשפת הגוף מרמת ההיכרות ועד רמה טובה של ידע. המאמר הזה לגמרי מסדר את כל הסיבות ללמוד שפת גוף, להכיר את הכלים ולהשתמש בהם על בסיס יום יומי.

7. מאמר אקדמי – Seven easy lessons to master the silent language שנכתב ע"י James Brog – קישור

אני מודה שלא קראתי את המאמר הזה ולא בחנתי אותו אבל הדרך שבה הגעתי אליו היא דרך מאוד מדוייקת שנותנת לי הרבה מאוד מאמרים אקדמיים ואיכותיים מאוד. זה מאמר שלוקח את תחום שפת הגוף לקצה הקיצוני ביותר. הוא מדבר על מחקרים, על הסקות מסקנות, על השערות שונות והסברים רבים. מאמרים מסוג זה נותנים המון מידע שרובו תיאורתי ואם חיפשתם מאמר מסוג זה אז אני מקווה שעניתי על מבוקשכם.

במאמר הזה שלחתי אתכם לשבעה מאמרים טובים שנותנים מידע טוב על שפת גוף. במאמרים אלו יש מידע מגוון מאוד שבחלקו בסיסי ותיאורתי ובחלקו האחר פרקטי. אני בטוח שיש לכל אדם מה ללמוד מהמאמרים האלו ושהם יהיו שימושיים בחיי היום יום שלכם.

בנוסף חשוב לי להזכיר שוב שאני מזמין אתכם לקרוא בבלוג שלי על הרבה נושאים בתחום שפת הגוף. אני משתדל לכתוב על הנושאים החמים ביותר בעולם שפת הגוף ואם יש לכם מידע שחסר לכם, בבקשה השאירו פרטים בתקווה שיהיה לי את הדרך לעזור לכם. מאחל לכם למידה מהנה!

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה