רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

שפת גוף בישיבה – מה אומר כל סגנון ישיבה לפי שפת גוף?

הגעתם לפגישה חשובה, פגישה גדולה שהתכוננתם אליה הרבה זמן. ידעתם טוב מאוד שהפגישה הזו מבחינתכם היא חד פעמית וזו ההזדמנות שלכם להצליח או להיכשל. אין אמצע, זה כן או לא. זה יכול להיות משא ומתן על רכישה משמעותית, זה יכול להיות פגישה זוגית, זה יכול להיות ראיון חשוב או כל דבר אחר. לא משנה מה זה, מה שחשוב זה מה יצא. מכירים את ההזדמנויות האלה?

שפת הגוף בישיבה שלכם באותה סיטואציה, התנועות הקטנות שתעשו בין לבין והטונציה שאיתה תבחרו לדבר יקבעו יותר מ-90% מהאינטרקציה והקשר שלכם עם אותו אדם. אז איך משדרים רושם ראשוני טוב לפי שפת גוף? מה אומר שיכול רגליים בשפת גוף? ואיך יוצרים רושם טוב בעזרת שפת גוף בישיבה? כל התשובות במאמר הזה.

כללי שפת גוף בישיבה

אל תשבו עם רגליים מקבילות מונחות על הקרקע

כשאתם יושבים עם כפות הרגליים על הקרקע והרגליים שלכם מקבילות, המרחק בין הברכיים קטן. אתם מכווצים את עצמכם וכשאתם עושים את זה אתם משדרים שבאתם ללמוד. אצל גברים בפרט, יש לנו משהו שם בין הרגליים והכי נוח לנו לשבת עם רגליים מפוסקות. אופן הישיבה שתואר פה מצמצם אתכם ומוציא אתכם חלשים יותר. המנעו מלשבת ככה.

איך כן לשבת? אל תפחדו לשבת עם רגליים מפוסקות כאשר הרגליים שלכם על הקרקע. זה מביע שליטה בעצמכם, בסיטואציה, הבנה של המצב, חוסר פחד וזה משדר כלפי חוץ שאתם רגועים ובטוחים בעצמכם. גם בתת מודע זה משדר לעצמכם אווירה מסויימת של ביטחון. כמובן שאין צורך לעשות שפגט על האדם שמולכם או לשבת בצורה שממש לא מכבדת אותו או "זורקת עליו". ישיבה כזו לא תתן לכם את האפקט שאתם מחפשים.

שיכול רגליים ושפת גוף

ישיבה עם רגל על רגל יכולה להיות בכמה צורות.

נתחיל מהצורה של רגל על רגל כאשר הברך נחה על הברך השנייה בדרך כלל תגרום לכם גם להישען אחורה ולעיתים גם לשילוב ידיים. אם תנסו את זה כנראה תגידו שזה הגיוני כי זה נוח. אז לא, זו לא הסיבה, הסיבה העיקרית שזה קורה היא כי הישיבה הזו מביעה סוג של מגננה, אתם מגנים על עצמכם מפני משהו. מהסיבה הזו אתם גם מתרחקים ואז משלבים ידיים. זה מראה שאתם מקשיבים מצד אחד אבל מנותקים מצד שני. אתם לא נותנים למידע חדש באמת להכנס, מעבר לזה שלדעתי הצורה הזו לא נוחה.

הצורה הנוספת היא הצורה שבה אחת השוקיים נחה על הברך. הצורה הזו בדרך כלל מאוד נוחה והרבה אנשים יושבים ככה בצורה תת מודעת. יש שתי דעות שונות לגבי הישיבה הזו, הראשונה היא שבאופן לא מודע היא משדרת לחץ. תת המודע שלנו יודע לקלוט לחץ וגורם לתחושות האלה ובכך נותן לכם חיסרון באינטרקציות שונות. הדעה השנייה היא שהיא משדרת דומיננטיות ועוצמה עם קצת יותר מידי תחושה של גאווה עצמית.

אם אתם שואלים את דעתי האישית, אני חושב שבמצב הזה הידיים והיציבה ישפיעו ויכריעו איזה מהגישות נכונה פה. מה שכן, אני ממליץ לכם לשבת מול מראה ולנסות בעצמכם.

שפת גוף בישיבה

רגליים על הקרקע עם עקבים מוצלבים

ישיבה בצורה הזו סוגרת חלק מהרגליים שלכם וגורמת לכם להיראות קטנים יותר. בדרך כלל מאוד נוח בישיבה מהסוג הזה לשלב את אצבעות הידיים ולהחזיק גם אותם. הישיבה הזו משדרת לחץ, לא מומלץ נקודה.

כדי להבין איך הידיים עובדות בשפת גוף אני שולח אתכם למאמר קצר בנושא שפת גוף של הידיים.

שפת גוף בעמידה

אז המאמר הזה הוא על ישיבה נכון אבל בגלל שבכל אינטרקציה אנחנו לא רק יושבים, אנחנו גם עומדים, הולכים וזזים, חשוב שתבינו קצת גם שפת גוף בעמידה. כשאתם באים לפגישה או לראיון עבודה, אתם נכנסים למקום הפגישה בהליכה, אתם יוצאים משם בהליכה וזה משפיע על הרושם הראשוני שלכם, אז אל תפקירו את זה!

אני לא חושב שזה נכון שאני אגיד לכם במדויק איך לשבת מכמה סיבות. קודם כל אין ישיבה שנכונה לכל סיטואציה, דבר שני אין ישיבה שתרגיש לכם נוחה בכל סיטואציה ואני לא רוצה שתשדרו דברים שונים ממה שאתם רוצים לשדר. הדבר שחשוב לי הוא שתבינו איך עובדת שפת גוף בישיבה, עם דגש על ההבנה. אין בעיה שתבחרו לשבת בצורה מסויימת, אבל לי חשוב שתבינו מה אתם משדרים לסביבה.

אני מקווה שהמאמר הזה עזר לכם להבין מסרים, לשלוט במסרים שאתם שולחים ובכללי הגדיל את הידע שלכם בשפת גוף. אני מצרף מאמר שלאחרונה אהבתי את הטיפים שהוא רשם על ישיבה כאן

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה