רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

קורס שפת גוף –3 הדרכים ללמוד את הנושא ומה טוב בכל אחת מהן?

קורס שפת גוף לא היה נפוץ בכלל עד לפני כמה שנים. היו מעט מאוד אנשים שלימדו שפת גוף בצורה מקצועית בארץ. הבחירה הייתה קלה, כי כמעט ולא היה אופציות לבחירה, אבל מאז התחרות גדלה, והאמת שזה עשה רק טוב לענף. זה גרם למרצים ולמורים לשפת גוף להיות יצירתיים ולמצוא דרכים נוספות להעביר את החומר, דרכים ויזואליות יותר, משתלמות יותר, מכל מקום, ולכל צורך. דרכים שבוודאות מתאימות יותר לחלקים רחבים מהאוכלוסיה.

למי שלא מכיר את התחום של שפת גוף אני ממליץ לקרוא את המאמר שכתבתי על דוגמאות לשפת גוף או לראות את הסרטון הזה ולקבל קצת מושג.

לימוד שפת גוף הוא תהליך שכל אחד חייב לעבור אותו, אפילו על קצה המזלג, מהסיבה הפשוטה ש- 7% בלבד מהתקשורת שלנו מבוסס על מילים. כל השאר על טונציה ושפת גוף. תחשבו כמה מסרים אתם מפסידים. יכול להיות שהבוסים שלכם בעבודה רמזו לכם שאתם עושים דברים לא טובים ויש דרך שתקצרו קידום מסויים? אולי יכולתם למנוע בחירה מסויימת של אדם קרוב אליכם והיא הייתה חוסכת לו הרבה כאב אם רק הייתם רואים את זה קודם? אולי בכלל בן / בת הזוג שלכם עושה משהו שפוגע בו / בה ואתם רוצים לעזור לו / לה אבל כל פעם שאתם משוחחים על הנושא הצד השני נסגר? אולי עסקה שהייתה יכולה להיות עסקת החיים שלכם התפספסה ואתם לא ראיתם את זה?

אז מה שהיה היה ולא בוכים על חלב שנשפך, אבל ההסתכלות הנכונה והבונה היא איך אני גורם לכל הדברים האלו לא לקרות שוב, שבפעם הבאה שהמשפחה שלי תצטרך אותי אני אדע לשמוע את מה שהם אומרים בין השורות, שאת העסקה הגדולה הבאה אני לא אפספס, שחברים יבינו אותי טוב אותי או אפילו כשאתחיל עם מישהו / מישהי בבר הפעם הבאה אדע לקרוא את שפת הגוף שלהם. אז באמת כמו שאמרתי בתחילה לכל אחד יש צורך אחר וזה מאוד אינדיבידואלי אז איך לדעת מה הכי טוב בשבילך? אלו האופציות:

לימוד אחד על אחד

לימוד שפת גוף עם מורה פרטי שמעביר אותך תהליך חייב להיות ההרבה יותר עוצמתי מקורס ובטח מסדנא כזו או אחרת. המורה הולך לקחת אותך ולהתמקד ביחד איתך בצורך האישי שלך. מה היית רוצה לשפר? תקשורת זוגית, תקשורת עסקית או תקשורת כללית? הוא יצטרך להסתכל עליך ולהתאים את כל המסלול בהתאם ליכולות האישיות שלך ולכן הוא חייב להיות מקצוען אמיתי. לא הייתי עושה לימוד שפת גוף אחד על אחד עם מורה שזה עתה סיים ללמוד את התחום ומגדיר את עצמו "מאסטר בשפת גוף".

במסלול הזה לרוב המורים אומרים לך שמתחילים מפגישה אחת, ובמהלך הפגישה הם יגידו לך אם צריך עוד אחת (מה שבדרך כלל קורה, לא בגלל שמשהו אצלך לא טוב, אלא כי הם רוצים לראות התקדמות וזה בסדר). המסלול הזה הוא מאוד יקר המחיר של אנשים מקצועיים הוא בין 450-650 שח למפגש של שעה-שעה וחצי. אם בחרתם במסלול הזה חפשו על המורה סרטונים ותבחנו את התשוקה שהוא מדבר בה. אתם לא חייבים להיות מאסטרים כדי להבין אם הוא תותח, אבל כן הוא חייב להבין ולהיות מאסטר בתחומו, וזה תנאי חשוב מאוד!

קורס קריאת שפת גוף

קורס של שפת גוף הוא המסלול המבוקש ביותר שמכיל הרבה ידע פרקטי ותיאורתי במידה טובה. קורס שפת גוף יכול להיות אינטרנטי או פרונטלי וזה שני סוגים שונים לגמרי למרות שהם יכולים להקנות את אותו ידע. נתחיל מלדבר על קורס פרונטלי.

קורס שפת גוף פרונטלי מאוזן לרוב ומכיל ידע תיאורטי ויישום באותו רגע. המרצה מחלק את הקבוצה לזוגות שלשות או כל תת קבוצה אחרת ובעצם מתרגלים באותו רגע. היישום המהיר מתמיע את החומר בצורה הטובה ביותר. זה לא עם מורה אחד על אחד אלא אתה שומע אנשים אחרים, אתה מעביר עליהם ביקורת, הם עליך ויש תהליך למידה של הסתכלות מהצד ומהמרכז. בנוסף לכך קורס שפת גוף מעביר אותך חוויה שגורמת לכל האירוע להיות גם חברתי, גם פרקטי ועם הרבה ידע תיאורתי שמיושם. הקורסים האלו מכילים לרוב כמה מפגשים בשעות הערב כאשר החומר שהם מכילים מבחינת ידע הוא הרבה יותר מקיף ורחב משיעור אחד על אחד או מסדנא.

קורס שפת גוף

קורס שפת גוף אינטרנטי נותן גם הוא הרבה ידע וכלים והוא עולה פחות מקורס פרונטלי. הוא מקיף המון חומר, הרבה פעמים אפילו הייתי אומר קצת מנופח והאיכות של הקורס תלויה לחלוטין במי שבנה אותו שזה יכול להיות טוב מאוד או גרוע מאוד. הבעיה עם קורס שפת גוף אינטרנטי היא שהוא הרבה פחות פרקטי הרבה פחות חווייתי וזה גורם לאדם שעובר אותו לצאת לרוב עם פחות כלים. זה תמיד נראה כאילו הקורס האינטרנטי מכיל את אותה כמות חומר אבל בגלל היישום המיידי של קורס פרונטלי, התיקונים של המרצה והלימוד מהסתכלות מהצד אתם תצאו חד משמעית עם פחות יכולת יישומית.

כמובן שאם יש לכם משמעת עצמית של ברזל ובסוף כל שיעור אתם יוצאים לרחוב ומנסים את כל החומר על כל האנשים שתפגשו זה יעבוד ואפילו מעולה אבל פה זה כבר אופי שלכם והחלטה שלכם.

סדנת שפת גוף

סדנת שפת גוף זו אופציה שקיימת אבל היא לא נותנת הרבה ערך וידע. זה בעצם הרצאה של שפת גוף שהיא בדרך כלל מפגש יחיד של כמה שעות שאמור להיות מאוד חווייתי והוא מתאים להרצאת אורח של אירוע מסויים כמו יום הולדת 50 של אדם קרוב. סדנת שפת גוף כן פותחת את התודעה לעולם של שפת גוף, נותנת פיסות מידע אבל לא מעבירה אותך תהליך אמיתי ובדרך כלל לא תתן לך כלים שילוו אותך לכל החיים. מהצד השני זה נחמד וכיף, ואם זה מה שחיפשתם, סדנת שפת גוף יכול להיות פתרון נהדר.

יש הרבה דרכים לקבל את החומר אבל הכי חשוב לזכור שבסוף חובה לצאת מהתהליך הזה עם משהו פרקטי, לא שווה לשלם ועוד שנה להיות ללא החומרים האלו מוטמעים בהתנהגות ובהסתכלות שלך ולכן לאחר ששמעת את ההבדלים בין האפשרויות יש לך את היכולת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך. מקווה שעזרתי 😊

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה