רוצה לדעת איך לקרוא אנשים?
לקבלת הגרסה הדיגיטלית של "סודות שפת הגוף" בחינם השאירו פרטים

אודות כותב המאמר

גיא יעקב

גיא יעקב

סטודנט באוניברסיטת בן גוריון שהבין את הכוח של שפת גוף.
"נכנסתי לעסק המשפחתי, ופתאום נאלצתי לדבר עם לקוחות, ספקים וגופים ממשלתיים. חקרתי והבנתי את הכוח של שפת גוף והחלטתי שאני משתף את הידע שלי באהבה"

לימוד שפת גוף – לימוד עצמי לעומת לימוד מקצועי

לימוד שפת גוף הולך ונהייה בשנים האחרונות תחום שגדל ומתעצם. אם יש לך את הרצון ללמוד שפת גוף ונכנסת לאינטרנט בטח ראית כל מיני מנטורים או מומחים לשפת גוף שרוצים להציע לך לימודים אצלם, אבל האם בכלל יש לך צורך בלימוד שפת גוף בצורה מקצועית? אולי יספיק לך לקרוא ספר בנושא שפת גוף? במאמר הזה אני רוצה להסביר לך למי מתאים ללמוד שפת גוף בצורה עצמאית, למי מתאים ללמוד אצל מומחה ומה ההבדל בין הדרכים.

אני מדבר איתך אחרי שחקרתי ועברתי את שתי הדרכים – לימוד עצמי ומקצועי

אני מניח שלא יצא לך לקרוא את דף האודות באתר שלי. במידה וקראת, אין לך מה לקרוא את הפסקה הזו. הדרך שלי עם שפת גוף התחילה בכלל בחצי קורס מקצועי. למדתי את תחום המכירות וכבונוס נתנו לנו שלושה שיעורי שפת גוף במכירות. האמת שבשיעור הראשון התפלאתי מההשפעה שיש לשפת גוף על אנשים. בשיעור ההוא בעיקר שכנעו אותנו שיש לשפת גוף השפעה עצומה על אנשים. הראו לנו שכל אדם מדבר בשפה שונה ונתנו לנו תבניות שניתן לזהות ולהשתמש בהן.

בשיעור השני והשלישי כבר נתנו כלים פרקטיים, אבל זה כבר הדרך של הלימוד. הפתיחת תודעה לחשיבות של שפת גוף גרמה לי להחליט שאני לוקח את זה כמה צעדים קדימה ולאחר שלושת המפגשים החלטתי שאני ממשיך לראות סרטונים בנושא.

ראיתי עשרות רבות של סרטונים הקשורים לשפת גוף, שמעתי פודקאסטים על תת מודע וניסיתי את הכלים האלו לאורך תקופה ארוכה בצורה מכוונת. ראיתי את ההשפעה שלהם ולאט לאט הסקתי מה יותר עובד לי ומה פחות עובד לי.

אני חייב להודות שזה לקח לי הרבה זמן, למסקנות הגעתי לאט (בגלל הנסיון העצמי) והאופן ביצוע של הפעולות לא תמיד היה מדוייק.

אני מרוצה על הדרך שעברתי בלימוד העצמי אבל רק בזכות הקורס ההתחלתי. שלחו אותי שם למקורות מידע, ראיתי את הגישה של מומחה אמיתי לשפת גוף והבנתי את הגישה שלו. משם רצתי לבד.

שפת גוף לימוד עצמי

התהליך של לימוד עצמי של שפת גוף הוא תהליך ארוך, סזיפי, מייגע לפעמים כי אין לך הכוונה כלשהי אבל משתלם ואני אסביר. קריאת ספרים על שפת גוף לוקחת המון זמן וקשב, סרטונים זה יותר נחמד אבל הם לא נחקקים לך בתודעה, הרבה מהאנשים שם מדברים שטויות ולכן אין לך דרך לסנן את הדברים והלימוד האמיתי נעשה דרך הניסוי המכוון.

הדרך הזו היא לא פשוטה בכלל, היא דורשת הרבה יותר השקעת אנרגיות וזמן מלימוד דרך קורס, אבל הכיף פה הוא שאם עשית את הדרך הארוכה יש לך הבנה מקיפה מאוד בנושא שכוללת נסיון. אגב, כנראה שיהיה דברים שפספסת ואם זה בסדר מבחינתך זה מעולה.

לימוד שפת גוף

קורס קריאת שפת גוף ותווי פנים

קורסים של שפת גוף ממתגים את עצמם ומספרים למה הם הכי טובים. היתרון המשמעותי בקורס הוא שהוא נותן לך הכוונה אדירה ותשומת לב לפרטים הקטנים. הוא ילמד אותך את החומר העיקרי, החומר שאותו מרצה חושב שחשוב לדעת בתחום וזהו.

חשוב לי להגיד שהלימוד וההטמעה לא יבואו מאף קורס אלא מהתנסות עצמית. הקורס ייתן התנסות טובה (תרגולים בזמן השיעורים ושיעורי בית) אבל כדי להגיע לשליטה בשפת גוף תצטרכו לפרוס את הנסיון על זמן רב ולהבין דברים. זה בהחלט יקצר לכם את הדרך מבחינת אנרגיות וזמן, אבל יעלה כסף. לרוב מאות בודדות של שקלים.

הדרך הטובה ביותר ללמוד שפת גוף

הדרך שלדעתי תהייה הטובה ביותר ללמוד ולשלוט בשפת גוף היא כן לקחת הכוונה אבל לעשות תהליך קצת מעבר לקורס. קודם כל טוב לבוא לקורס כשיש לך ידע בסיסי ושאלות כלשהם. זה מראה שלמדת ובאת עם בסיס מכוון, המוח יתפקס הרבה יותר על הלימוד. איך לעשות את זה? אני מזמין אותך לעיין בבלוג שלי ובכתבות שנמצאות מחוץ לבלוג ומדברות על שפת גוף של גברים או על שפת גוף של נשים וכל דבר שמעניין אותך.

בקורס להשקיע בקורס, לעעשות את השיעורי בית ואת כל מה שהמומחה אומר. הוא יידע לתת לך את מה שצריך.

והשלב הבא והכי חשוב הוא לאחר הקורס ללכת ולנסות עוד תוך צפייה בסרטונים של מומחים ביוטיוב. בשלב הזה יהיה לך את הידע לסנן את המחרטטים למיניהם ולכן המימוש והקפיצה ביכולות שפת גוף שלך יהיו אדירים.

אבל לא לכולם זה מתאים… למי לא?

אם אין לך רצון לשלם על לימוד מקצועי או שרק רצית לקבל מושג כללי על התחום אפשר לקרוא ספר בנושא. החיסרון ואני אומר אותו מראש הוא שהמימוש לא יגיע בצורה טובה מלימוד בסגנון הזה ולכן אומר מראש שזה מתאים רק למי שבאמת מתעניין לקבל מושג כלשהו ולא ללמוד ולהשתמש בכלים האלו בחיי היום יום.

מקווה שהצלחתי לעזור לך להחליט ולהבין איפה בדיוק אתה נמצא ולאן היית רוצה להגיע בעולמות השפת גוף. אם יש לך שאלות האם מתאים לך ללמוד את התחום אני מזמין אותך להשאיר פרטים ומומחה שפת גוף ידבר איתך ויבין האם מתאים לך ללמוד בצורה מקצועית או שלא והוא יידע לשלוח אותך למקורות הנכונים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

רוצה לדעת מה כל אדם חושב עליך, בחינם?

השאירו את המייל והקורס אצליכם תוך פחות מדקה